1. خانه
  2. تکنولوژی
  3. اینترنت
  4. رکورد بالاترین سرعت اینترنت جهان شکسته شد

رکورد بالاترین سرعت اینترنت جهان شکسته شد

رکورد بالاترین سرعت اینترنت و انتقال داده توسط تیم مهندسین دانشگاه University College London شکسته شد. سرعت اینترنت به دست آمده ۱ پنجم بالاتر از رکورد قبلی بوده است. برای اطلاعات بیشتر با بخش تکنولوژی بلاگ میزبان نت همراه باشید.

این تیم به رهبری دکتر Lidia Galdino توسط دو شرکت تحقیقاتی Xtera و KDDI حمایت می شد. آن ها موفق شدند به سرعت اینترنت و انتقال داده ۱۷۸ ترابایت در ثانیه دست یابند. سرعتی که بواسطه آن در کمتر از ۱ ثانیه، کل دیتابیس نتفلیکس قابل دانلود است.

این رکورد که دو برابر ظرفیت هر سیستمی در جهان می باشد، توسط انتقال از طریق بازه گسترده تری از طیف نور انجام گرفته است. در حال حاضر تجهیزات سیستمی از پهنای باند طیفی ۴.۵THz  تا ۹THz استفاده می کنند؛ درحالی که محققان در این آزمایش از پهنای باند ۱۶.۸THz بهره گرفتند.

برای رسیدن به این حد، نیاز بود که از آمپلیفایرهای مختلف برای گسترش قدرت سیگنال ها استفاده شود. مزیت این تکنیک در این است که بصورت موثری می توان با بهبود آمپلیفایرها در تجهیزات ساختاری موجود استفاده شود.

 

پرسرعت ترین اینترنت جهان

سریع ترین اینترنت جهان

رکورد سریع ترین اینترنت که در آزمایشگاه دانشگاه UCL به وقوع پیوست، یک پنجم سریع تر از بالاترین سرعت اینترنت ثبت شده توسط تیم ژاپنی می باشد.

طبق محاسبات، با این سرعت اینترنت، در کمتر از یک ساعت می توان تمام داده هایی که اولین عکس گرفته شده از یک سیاه چاله را تشکیل می دهد را دانلود کرد. به دلیل حجم بالای این داده ها، مجبور بودن در نیم تن هارد ذخیره کنند و توسط هواپیما جابجا شود. این سرعت بسیار به محدوده نظری ریاضی دان امریکایی Claude Shannon نزدیک است.

طبق گفته رهبر این تحقیقات، دکتر Galdino، آن ها در حال تلاش برای استفاده بهینه تر از زیرساخت دیتا سنتر موجود هستند. تا بتوان بواسطه تکنولوژی جدیدتر بیشترین بهره گیری را از پهنای باند فیبرهای نوری داشته باشند.

 

تاثیر کرونا در تلاش برای بالاترین سرعت اینترنت

بالاترین سرعت اینترنت به کمک فیبر نوری

از زمان شروع بحران کرونا (COVID-19)، تقاضا برای خدمات ارتباطی با پهنای باند وسیع تر، بیشتر شده است. طبق آمار، اپراتورهای اینترنت تا ۶۰ درصد افزایش ترافیک را در سرویس های خود تجربه کرده اند. در این شرایط بی سابقه، نیاز به انعطاف پذیری شبکه ها و پهنای باند بالاتر بیشتر از همیشه اهمیت دارد.

طبق گفته های دکتر Galdino، غیر از بحرانی که کرونا ایجاد کرده است، ترافیک اینترنت جهانی در ۱۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. این افزایش تقاضا نیاز به تعبیه اینترنت سریع با پهنای باند بالا دارد.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست