1. خانه
  2. کسب و کار اینترنتی
  3. بهینه سازی سایت
  4. کابوس تداخل افزونه های وردپرس و راهکارهای حل آن

کابوس تداخل افزونه های وردپرس و راهکارهای حل آن

بررسی و حل تداخل افزونه های وردپرس

تا حالا شده که بعد از فعال سازی یک افزونه در وردپرس همه چیز به هم بریزه؟ یا اینکه افزونه ها آنطور که باید عمل نکنند؟ در بیشتر موارد این مشکلات به دلیل تداخل بین افزونه های وردپرس بوجود می آید.

سایت وردپرسی شما تشکیل شده از هسته اصلی، قالب و مجموعه ای از افزونه ها و پلاگین ها می باشد. متاسفانه بعضی مواقع به دلیل تداخل بین این عناصر، سایت شما دچار تداخل می شود. در این مقاله از آموزش های وردپرس میزبان نت، قصد داریم با انواع تداخل ها آشنا بشیم و چند راه برای حل تداخل افزونه ها ارائه دهیم.

 

انواع مختلف تداخل افزونه های وردپرس

به طور کلی ۳ نمونه تداخل قابل تجربه می باشد. در حالت اول یکی از افزونه های سایت شما، با افزونه فعالی دیگر در تداخل است.  در نوع دوم، قالب نصب شده روی سایت با یکی از افزونه ها در تداخل می باشد. و حالت سوم زمانی رخ می دهد که یکی از افزونه های شما با هسته اصلی وردپرس در تداخل است.

تحت هر شرایطی ایجاد تداخل در سایت می تواند عملکرد سایت شما را به کلی از بین ببرد. بسته به نوع خطا ممکن است یکی از تجربه های زیر را مشاهده کنید:

  • به دلیل عدم عملکرد درست یک افزونه، سایت شما رفتار منطقی از خود نشان نمی دهد؛ یا برخی از المان های سایت شما مانند منوها، فرم های تماس، حالت انیمیشن قالب و… از کار بیفتد.
  • یا در بدترین حالت با صفحه معروف سفید مرگ مواجه می شوید. در این حالت همه چی ناپدید شده، و تنها چیزی که قابل مشاهده است، یک صفحه سفید می باشد. در این شرایط چون دسترسی شما به سایت محدود می شود، مشکل ترین حالت رخ می دهد.

 

شناسایی و رفع تداخل بین افزونه های وردپرس با استفاده از پلاگین

بهترین افزونه بررسی و حل تداخل بین افزونه های سایت شما، Health Check & Troubleshooting می باشد. برای استفاده از این افزونه :

۱. ورود به وردپرس

بعد از ورود به سایت خود، وارد پیشخوان وردپرس شوید.

 

2. اضافه کردن پلاگین

در پنل سمت راست روی گزینه افزونه ها کلیک کنید. بعد از باز شدن پنجره مربوطه، گزینه افزودن را انتخاب کنید.

 

3. در فیلد جستجو افزونه ها، عبارت Health Check & Troubleshooting را بنویسید.

 

4. نصب کردن افزونه

بر روی دکمه نصب (Install) کلیک کنید، و بعد از اتمام آن، فعال سازی را انتخاب کنید. با این کار، افزونه به وردپرس شما اضافه خواهد شد.

 

5. تنظیمات افزونه

افزونه Site Health برای رفع مشکلات وردپرس

در پیشخوان وردپرس، تب ابزار، افزونه Site Health را انتخاب نمایید. ممکن است بعد از فعال سازی افزونه، پیغام های مبنی بر عیب یابی سایت توسط آن یافت شود. قبل از ادامه تنظیمات سعی کنید این خطاها را برطرف کنید. این خطاها در تب Status افزونه نمایش داده می شوند.

خطاهای وردپرس مربوط به تداخل افزونه ها

پیشنهادات برای رفع تداخل افزونه های وردپرس

۶. گزینه Troubleshooting افزونه Site Health

در تنظیمات افزونه تب Troubleshooting Mode را انتخاب نمایید. با انتخاب این حالت، تمامی افزونه ها غیر فعال شده و به حالت پیشفرض قالب برمی گردد. البته این حالت فقط برای شما ایجاد می شود؛ کاربران شما سایت را به درستی مشاهده می کنند.

حالت رفع خطای وردپرس

۷. بررسی تداخل افزونه های وردپرس

در حالت Troubleshooting Mode باید بررسی کنیم که آیا مشکل سایت بدون فعال بودن افزونه ها وجود دارد با خیر. اگر در این حالت مجددا خطای قبلی را مشاهده کردید مشکل شما از افزونه ها نیست. سعی کنید از پشتیبانی سایت وردپرس خود درخواست کمک کنید.

اما اگر خطایی دریافت نمی کنید ادامه مقاله را دنبال کنید.

 

8. فعال سازی افزونه ها

در بخش افزونه های وردپرس در حالی که همچنان در حالت Troubleshooting Mode قرار داریم، اولین افزونه را فعال کنید. یکی یکی افزونه ها را فعال کنید تا خطای قبلی پدیدار شود. در اینجا توانستیم افزونه مشکل دار را پیدا کنیم.

حال باید برای رفع این خطا با پشتیبانی آن افزونه در ارتباط باشیم یا با استفاده از پکیج بیزینسی ما درخواست پشتیبانی نمایید.

بررسی و حل تداخل افزونه های وردپرس به صورت دستی

در این حالت بدون استفاده از افزونه Site Health  اقدام به بررسی تداخل افزونه ها می کنیم. از آن جهت که در این حالت سایت شما به کلی از کار می افتد بهتر است در محیط Local تست را انجام دهید. می توانید از نرم افزارهایی مانند XAMPP سرور لوکال بسازید.

سپس مراحل زیر را دنبال کنید تا تداخل را بیابید:

  • ابتدا قالب خود را به حالت پیشفرض وردپرس مانند قالب بیست بیست ببرید.
  • تمامی افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید.
  • حال یکی یکی شروع به فعال سازی افزونه ها کنید.
  • بعد از فعال سازی هرکدام از افزونه ها، وضعیت سایت را بررسی کنید.

اگر با این کار خطایی رخ نداد، به احتمال زیاد تداخل بین افزونه و قالب بوده است. در نتیجه برای بررسی این حالت، بعد از غیر فعال کردن همه افزونه ها، قالب اصلی سایت خود را فعال نمایید. و عملیات فعال سازی افزونه ها را انجام دهید.

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست