1. خانه
  2. کسب و کار اینترنتی
  3. طراحی سایت
  4. تفاوت صفحه تعمیر و صفحه به زودی در وب سایت

تفاوت صفحه تعمیر و صفحه به زودی در وب سایت

هر دو صفحه در دست تعمیر و به زودی برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. موتورهای جستجو هم به صفحه تعمیر و صفحه به زودی، با دید متفاوتی نگاه می کنند.

در این مقاله از بلاگ میزبان نت به تفاوت های اساسی بین حالت تعمیر و به زودی می پردازیم. در پایان خواهید توانست متناسب با شرایط وب سایت خود، یکی از این ها را انتخاب کنید.

 

صفحه نگهداری و به زودی چه هستند و چه کاربردی دارند؟

تفاوت حالت در دست تعمیر و صفحه به زودی

صفحه حالت به زودی زمانی استفاده می شود که سایت ما هنوز به مرحله بارگذاری نرسیده باشد. در حالی که صفحه در دست تعمیر، مناسب مواقعی است که وب سایت تا الان مشغول خدمات رسانی بوده، اما به دلایلی فعلا تعطیل است.

از آن جهت که افزونه های وردپرسی متناسب این کار، هر دو حالت را برای شما مهیا کرده اند، ممکن است در مورد فعال سازی هر کدام تامل کنید. از آن جهت که هر دو حالت بر روی سئو شما تاثیر گذار هستند، باید به درستی انتخاب و فعال سازی شوند.

 

چه زمانی صفحه به زودی را فعال کنیم؟

فعال سازی صفحه به زودی

زمانی که شما یک دامنه برای سایت خود تهیه کردید، اما کار ساخت سایتتان همچنان نا تمام است. در این حالت توصیه می شود بر روی دامنه سایت خود، حالت به زودی را فعال کنید.

با فعال سازی صفحه به زودی، می تونید بین مخاطب های خودتون بازارگرمی کنید. از طرف دیگه گوگل شروع می کند به هدایت کاربرها به سمت سایت شما. توصیه می شود روی این صفحه یک فیلد برای دریافت ایمیل کاربرها تعبیه کنید؛ اینجوری می توانید موقع بارگذاری سایت به همه اطلاع بدید.

یکی از محبوب ترین افزونه های مناسب، از گروه SeedProd با بیش از ۱ میلیون نصب فعال می باشد.

 

ساخت صفحه به زودی در وردپرس

برای ساخت صفحه به زودی کافیست ابتدا افزونه Coming Soon از SeedProd را نصب کنید. این افزونه در دو نسخه رایگان و تجاری عرضه می شود. با نسخه رایگان هم می توان سطح دسترسی کافی داشت.

افزونه Coming Soon در وردپرس

بعد از نصب افزونه در وردپرس، در قسمت تنظیمات -> Coming Soon را انتخاب کنید و بر روی دکمه تنظیم حالت به زودی و تعمیر، کلیک کنید.

در اینجا باید یک قالب برای صفحه مورد نظر خود انتخاب کنید. بیش از ۵۰ تمپلیت رایگان و پولی برای شما تعبیه شده است. بعد از انتخاب یکی از این قالب ها، به صفحه تنظیمات هدایت می شوید. هر کدام از تنظیمات را که لازم داشتید انجام دهید. مثلا می تونید برای زمان بازگشایی سایت خود، شمارش معکوس اختصاص بدهید.

انتخاب قالب برای حالت تعمیر و به زودی

در همین قسمت می تونید برای بحث ایمیل مارکتینگ خود برنامه ریزی کنید. سپس طبق دستورالعمل های نشان داده شده پیش روید و در نهایت گزینه ذخیره سازی را انتخاب کنید.

بعد از ذخیره سازی، گزینه بازگشت به تنظیمات را انتخاب کنید، و در صفحه باز شده حالت افزونه را روی فعال سازی حالت به زودی بگذارید.

تبریک میگم، حالت به زودی شما فعال است؛ کافیست از پیشخوان خارج شوید و صفحه سایت را رفرش کنید.

 

چه زمانی صفحه تعمیر و نگهداری را فعال کنیم؟

فعال سازی صفحه حالت تعمیر و نگهداری

چه زمانی صفحه در دست تعمیر و نگهداری را فعال کنیم؟

اگر تصمیم گرفته اید که برای مدت زمان کوتاهی دسترسی سایت را برای کاربران غیر فعال کنید، میتونید سایت را روی حالت تعمیر و نگهداری ببرید. این حالت مناسب زمان هایی است که سایت نیاز به رفع باگ، آپدیت و یا تغییرات اساسی دارد.

مثلا شما تصمیم گرفته اید که قالب سایت خود را تغییر یا به روز رسانی کنید. در این حالت کاربران، سایت شمارو در حالتی به هم ریخته نخواهند دید. زمانی که تعمیرات و آپدیت ها انجام شد می تونید از این حالت خارج شوید.

یکی دیگه از موارد، مخصوص زمانی است که قصد دارید سایت خود را تبدیل به یک فروشگاه آنلاین کنید. در این حالت، بخش فروشگاه سایت را روی حالت تعمیر برده و از دسترسی کاربران به این بخش جلوگیری می کنید.

در حالت تعمیر و نگهداری، موتورهای جستجو با دیدن پیغام ۵۰۳ متوجه می شوند که سایت شما موقتا غیر فعال است. در نتیجه غیر فعال بودن سایت شما، تاثیر و امتیاز منفی برای سئو شما نخواهد داشت.

بهتر است در صفحه تعمیر و نگهداری به کاربران اطلاع دهید که به زودی بر خواهید گشت. با گذاشتن یک پیغام در این صفحه آن ها را آگاه سازید.

نکته: هنگام آپدیت افزونه ها، قالب و هسته وردپرس، سایت شما برای لحظاتی به حالت تعمیر خواهد رفت.

 

ساخت صفحه حالت تعمیر و نگهداری در وردپرس

برای فعال سازی صفحه تعمیر و نگهداری سایت، مانند حالت قبل از افزونه SeedProd استفاده می کنیم.  بعد از نصب افزونه راهکارهای مرحله قبل را پیش بروید. در مرحله آخر بعد از تعیین قالب صفحه حالت تعمیر، گزینه فعال سازی حالت Maintenance را انتخاب کنید.

 

به یاد داشته باشید که حالت تعمیر و نگهداری فقط مناسب زمان هایی است که سایت به کلی در دسترس نمی باشد. اگر هنوز سایت خود را بارگذاری نکردید، کافیست از حالت به زودی استفاده کنید.

اگر در نصب و فعال سازی و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به کمک داشتید، ما آموزش های خوبی برای شما آماده کرده ایم. در پایان نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست