جستجو و ثبت دامنه ir ارزان

چگونه دامنه آی آر ثبت کنیم؟

قبل از خرید و ثبت دامنه ملی لازم است که برای خود یک حساب و شناسه ایرنیک تهیه کنید. از طریق این لینک می توانید وارد سایت nic.ir شده، و بعد از افتتاح حساب، شناسه ایرنیک خود را دریافت کنید. بعد از دریافت این شناسه، می توانید اقدام به خرید هاست ارزان از میزبان نت کنید. در پنل کاربری خود کافیست بعد از جستجوی دامنه، در صورت موجود بودن آن، خرید خود را انجام دهید.

چگونه دامنه آی آر ارزان ثبت کنیم

چرا دامنه ملی بخریم؟

داشتن یک دامنه و هاست از الزامات راه اندازی یک وب سایت می باشد. برای اینکه بتوانید با کمترین قیمت سایت خود را راه اندازی کنید، داشتن دامنه ir بهترین راه می باشد؛ زیرا که با هزینه ای اندک می توانید اسم سایت خود را دریافت کنید.

علاوه بر این، پیشنهاد می شود برای کسب و کار خود علاوه بر دامنه های بین المللی، دامنه ملی نیز خریداری کنید تا گرفتار مشکلات آتی نشوید. موجود بودن دامنه های ایرانی، در مقایسه با نمونه های مشابه بین المللی، محتمل تر است.

همین الان دامنه خود را ثبت کنید
چرا دامنه ملی بخریم

انواع دامنه ir و کاربرد آنها

مطمئنا تا کنون انواع پسوندهای دامنه های ir را دیده اید. اگر مشتاق هستید که تفاوت و کاربرد آنها را بدانید، همراه ما باشید.

  • ir. این پسوند قابل استفاده توسط تمام اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد، و بدون نیاز به ارائه مدرک خاصی به راحتی قابل ثبت می باشد.

  • co.ir این نوع پسوند مناسب شرکت ها و موسسات دولتی و غیر دولتی می باشد؛ مشخصا افراد غیر حقوقی نمی توانند این پسوند را برای خود ثبت کنند. اگر دارای یک سازمان یا موسسه می باشید، کافیست بعد از دریافت شناسه مربوطه، یک ایمیل حاوی روزنامه رسمی شرکت خود به ایمیل info@irnic.ir ارسال نمایید تا دامنه شما ثبت گردد.

  • ac.ir مخصوص سازمان ها و ادارات آموزشی و همچنین اشخاص حقوقی دارای مجوز از سازمان های مربوطه می باشد. برای دریافت این پسوند باید بعد از دریافت شناسه، مجوز خود را به آدرس info@irnic.ir ارسال نمایید.

  • gov.ir پسوند مناسب اداره جات و سازمان های دولتی تحت نظر قوه های مجریه، مقننه، و قوه قضاییه می باشد. برای ثبت این چنین دامنه ها باید مجوز رسمی خود را تحت سربرگ به آدرس ایرنیک فکس، پست، یا ضمیمه ایمیل نمایید.

  • org.ir مخصوص شرکت ها، موسسات غیر انتفاعی یا سازمان های بین المللی می باشد. متقاضی باید کپی اسناد و مدارک مربوطه که ذکر کننده نوع فعالیت آن ها هستند را به همراه اساس نامه شرکت به آدرس ایرنیک بفرستند.
انواع دامنه ir

سوالات متداول

چگونه دامنه ir ارزان خریداری کنیم؟

برای ثبت دامنه ملی نیاز است که یک شناسه ایرنیک داشته باشید. بعد از آن کافیست به میزبان نت مراجعه کنید.

چه مدت طول می کشد دامنه آی آر من ثبت شود؟

مراحل خرید دامنه از میزبان نت به صورت آنی انجام می شود، اما مراحل ثبت آن توسط ایرنیک ممکن است بین 2 تا 48 ساعت به طول انجامد

دامنه خود را خریداری و ثبت کردم اما وارد سایت نمی شود

بعد از خرید دامنه نیاز است که نیم سرورهای هاست خود را به دامنه متصل کنید تا سایت قابل دسترس باشد

برای ثبت دامنه ir چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت دامنه ir نیاز به مدارک خاصی نیست مگر اینکه یکی از پسوندهای خاص ملی را انتخاب کنید