قبل از هرکاری، اول دامنه دلخواهتو ثبت کن

دامین چیست؟

دامین یا همان آدرس سایت، نامی است که برای کسب و کار اینترنتی خود در نظر می گیرید. در اصل همان اسمی که بعد از پروتکل http و www قرار می گیرد، دامنه شما خواهد بود. این نام می تواند اسم برند، اسم شخص شما یا هر آدرس متناسب با کسب و کار شما باشد. شما می توانید هنگام خرید و ثبت دامنه، هر آدرسی که مدنظر دارید جستجو کنید. در صورت آزاد بودن آن، می توان اقدام به خرید و ثبت آن نمایید.

هر دامنه یک پسوند یا (Top-level Domain) TLD دارد. این پسوندها به دو دسته کلی gTLD وccTLD تقسیم می شوند. gTLD پسوندهای بین المللی مانند com. و org. می باشند؛ و پسوندهای ccTLD مربوط به دامنه های ملی هر کشور، مانند ir. که دامنه ملی ایران است، می باشد.

دامنه یا دامین چیست

دامنه مناسب چه ویژگی باید داشته باشد؟

مهم ترین عاملی که در خرید یک دامنه باید مورد توجه قرار داد، راحت به خاطر سپردن آن است. شما باید اسمی برای سایت خود انتخاب کنید که کاربران بتوانند به راحتی در ذهن خود به خاطر بسپارند و در نوشتار آن دچار مشکل نشوند؛ برخی از ویژگی های یک دامین خوب:

  • به راحتی به خاطر سپرده شود
  • تا حد امکان کوتاه باشد
  • نماینده برند یا نام شما باشد
  • فقط به یک طریق قابل نوشتن باشد
  • مشابه نام سایت ها و رقیب های شما نباشد
  • تا حد امکان از اعداد و علامت دش (-) استفاده نشود
  • پسوند مناسب کسب و کار خود را خریداری کنید
همین الان دامنه خود را ثبت کنید
دامنه مناسب و ارزان چه ویژگی باید داشته باشد

مزایای ثبت دامنه در میزبان نت

از آن جهت که میزبان نت نماینده انحصاری فروش دامنه می باشد، ارائه دهنده ارزان ترین دامنه های ملی و بین المللی است. شما در هر لحظه می توانید از طریق ناحیه کاربری اقدام به خرید و ثبت دامنه سایت خود کنید. بعد یا همزمان با خرید هاست کافیست درون ناحیه کاربری خود در میزبان نت، DNSهای ارائه شده را روی دامنه ثبت نمایید.

تنظیم لحظه ای DNSهای دامنه از ناحیه کاربری

ارزان ترین ثبت کننده دامنه

جستجوی ویژه دامنه

ثبت آنی دامنه

پنل اختصاصی مدیریت دامنه

تمدید دامنه ارزان

تمدید دامنه

هر دامنه تنها برای یک مدت مشخص در اختیار شما قرار دارد. هنگام خرید دامنه می توانید تعیین کنید که این دامنه چند سال به ثبت شما باشد. حداکثر زمان اعتبار دامنه ir. ملی 5 سال و برای دامنه های بین المللی 10 سال می باشد. قبل از به پایان رسیدن زمان اعتبار دامنه خود باید اقدام به تمدید آن نمایید. در میزبان نت بدون هیچ افزایش قیمتی می توانید دامنه خود را تمدید نمایید.

ثبت دامنه ir

ثبت دامنه ir.

دامنه ملی با پسوند ir. مخصوص کشور ایران می باشد. برای ثبت و خرید دامنه ir نیاز است که یک شناسه ایرنیک برای خود دریافت کنید؛ برای این منظور باید به سایت nic.ir مراجعه فرمایید و پس از تکمیل فرم های لازم، شناسه خود را بگیرید. سپس با داشتن این شناسه می توانید با مراجعه به نمایندگی های دامنه ملی (مانند میزبان نت)، دامنه مورد نظر خود را ثبت نمایید.

خرید دامنه ir ارزان

آموزش خرید دامنه از میزبان نت

در ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. در بخش دامنه ها، دامنه مورد نظر خود را جستجو نمایید. در صورت موجود بودن آن، می توانید به سبد خرید خود اضافه و مستقیما آن را پرداخت کنید. در حین مراحل خرید می توانید DNSهای هاست خود را تنظیم کنید یا بصورت پیشفرض روی دی ان اس های میزبان نت قرار دهید. اگر در هر مرحله از خرید دامنه با مشکل یا سوالی مواجه شدید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

آموزش خرید دامنه از میزبان نت

سوالات متداول

چرا میزبان نت دامنه ارزان ارائه می دهد؟

میزبان نت به عنوان نماینده فروش دامنه، سعی در ارائه به صرفه ترین دامنه را دارد

چرا از میزبان نت دامنه بخریم؟

میزبان نت به عنوان نماینده انحصاری فروش و ثبت دامنه سایت، با بهترین قیمت و ارزان تر از هرجای دیگر اقدام به فروش دامنه کرده است.

چگونه دامنه را به هاست و سایت خود متصل کنم؟

بعد از خرید هاست از میزبان نت دو نیم سرور به شما داده می شود. کافیست در ناحیه کاربری خود این دو نیم سرور را روی دامنه خود ثبت نمایید.